22.04.2012

Water Marble/Ebru Oje

Ebru tekniğini bilmeyenimiz kalmadı. Bu benim 3. deneyişimdi ve en başarılı olduğum buydu diye düşünüyorum. Bakalım nasıl yapmışım. Esasen yapmak istediğim buydu. Fakat böyle daha değişik bir şey elde ettim nasıl yaptığıma geçelim.
Malzemelerimiz: su, 2 adet istediğiniz renkte oje China Glaze'ler gerçekten iyiymiş ebru için, kurşun kalem ve olabildiğince kulak çöpü. Kullandığım ojeler: China Glaze Gaga For Green ve Gothic Lolita.

Önce bir ya da iki kat beyaz ojemizi sürüyoruz, sonra bantlarımızı yapıştırıyoruz. Ben sağ elime krem sürerek yaptım ve öyle daha kolay oldu. Tırnaklarınızı batırdıktan sonra hemen kulak çöpüyle silince geçiyor, hatta kuruyunca soyarak bile çıkarabiliyorsunuz.

Yoğun olmasını istediğimiz renkten 8 damla suya damlatıyoruz, diğer renkten 2 damla damlattıktan sonra esas renkten bir kere daha suya damlatıyoruz.

Daha sonra kalemi batırıp yanlara doğru çekerek göz gibi bir şekil oluşturuyoruz.

Videoda daha rahat görürsünüz zigzaglar yapıyoruz daha sonra. Sonrası malum tırnaklarımızı desene batırıyoruz etrafındaki ojeleri kulak çöpüyle alıyoruz. 3 tırnağınızı bir anda batırabilirsiniz ben öyle yaptım. Dediğim gibi amacım videodakinin aynısını yapmaktı. İlk batırışımda boş kalan yerler olduğu için işlemi iki kere yaptım, o nedenle böyle bol çizikli değişik bir şey oldu. Son olarak Insta-Dri sürdüm. Orta parmağım biraz baloncuk baloncuk oldu ama genel olarak ben sevdim. Siz nasıl buldunuz?11 yorum:

undenied dedi ki...

farklı olmuş.sevdim:)

ojelerimiseviyorum dedi ki...

teşekkürler :)

Hayali dedi ki...

Çok hoş olmuş ben de yapıyorum ebruyu uğraştırıcı ama sonuç harika :)

Eternal Flame dedi ki...

Çok güzel olmuş :)

benimadımkırmızı dedi ki...

Çok zor bunu yapması, ama uğraştığına değmiş ve güzel de olmuş

Demet dedi ki...

değişik olmuş, güzel durmuş

ojelerimiseviyorum dedi ki...

teşekkürler :)

ojelerimiseviyorum dedi ki...

teşekkürler :)

ojelerimiseviyorum dedi ki...

teşekkürler :)

Kıvılcım-Bengi dedi ki...

Gercekten cok hos olmus yesile bayildim :)
siyahsurmetozolurfrenchyapmasozolur.blogspot.com

ojelerimiseviyorum dedi ki...

teşekkür ederim :)