Ana içeriğe atla

Bitenler

Yine bir bitenler yazısıyla karşınızdayım. Lafı uzatmadan ürünlere geçiyorum.
  1. Otacı Bitki Özlü Şampuan(normal-yağlı saçlar için 10 bitkili canlandırıcı) -> Kokusu dışında her şeyi çok güzel. Benim saçlarım yağlı ve gayet güzel geldi saçlarıma, saçlarım yumuşacık oldu. Kokusu çok ağır özellikle saçı yıkayıp kuruttuktan sonra çok kötü kokuyor. Kokusuna aldırmam diyorsanız güzel. 
  2. Revigen Dökülmelere Karşı Canlandırıcı Şampuan(ince ve cansız saçlar için) -> Bu Lila Kutu'dan çıkmıştı. İşe yarayan bir ürün olduğunu düşünüyorum. Büyük boyu 25 lira civarındaydı sanırım.
  3. Synergen Ananaslı Göz Makyajı Temizleme Mendili -> Bu Rossmann'da satılan bir ürün, güzel temizliyor ve çok güzel kokuyor. Tekrar gelir mi bilinmez sınırlı sayıda üretilmiş çünkü. 
  4. Parmex Aseton -> Parmex'in bütün asetonlarını seviyorum, ojeyi güzel çıkarıyorlar. Ama sümbüllüsünü ilk defa denedim, kokusunu biraz ağır buldum ama ojeyi çıkarması güzeldi. Tekrar almam mecbur kalmazsam.
  5. Signal White Now Ice Cool Mint -> Çok beğendiğim bir diş macunu oldu, ayrıca mavi olduğu için baya bir eğlenerek kullandım. Tekrar almadım ama alınabilir.
  6. Watsons Ağız Çalkalama Suyu(naneli yeşil çaylı) -> Aromasını hiç beğenmedim ve bununla birlikte aromalı ağız çalkalama sularını almaktan vazgeçtim. Önceki bitenlerde de Listerine'in portakallısı vardı, bu da beni hüsrana uğrattım.
  7. Watsons Papatyalı Mini Mendil -> Kokusunu sevdim, küçük olmalarını da çok seviyorum bütün çantalara sığabiliyorlar. 
  8. Watsons Mini Islak Mendil -> Aloe vera meyveliymiş. Çok güzel kokuyor yine bunları da her yere sığabildikleri için seviyorum. 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sebamed Clear Face Renkli Sivilce Örtücü Krem

Herkese merhaba, bu kremi blogların birinde görmüştüm sivilce izlerine iyi geldiğini yazmıştı blogun sahibi, hangi blog olduğunu hatırlamıyorum. Benim de çok aşırı olmasa da sivilce izlerim olduğu için denemek istedim. Ürünün açıklaması şöyle: Enflamasyonu azaltır ve sivilcenin kurutulmasını hedefler.Sebamed Clear Face Sivilce Örtücü Krem ; Antibakteriyel  etken madde “ chloroxylenol “içerTocopheryl acetate doku harabiyeti yapan serbest radikallerin zararlı etkilerini önlerPentylene glycol vesorbitol pullanmaya karşı cildin nem tutma kapasitesini artırır.Sebamed Clear Face Sivilce Örtücü Krem ; Koruyucu içermez ve Allerji testi yapılmıştır.İnflamasyondan kaynaklanan kızarıklığı gizlerKolza bitkisi tohumlarından elde edilen yüksek konsantrasyonda fitosteroller antienflamatuar etkiye sahiptirler ve cildin rengini ve yapısını güçlendirirler.Shea yağı ve Squalen ile cildi nemlendirir.Pantenol ile enflamasyonu azaltırYeni sivilcelerin oluşumunu engellerSebamed Clear Face Sivilce Örtücü Kre…

Simli Ojeler Nasıl Çıkarılır ?

Herkese merhaba, eminim bu başlığı görünce hepinizin aklına folyo yöntemi gelmiştir. Ama çok daha kolay bir yöntem ile karşınızdayım, bu yöntemi tabi ki ben bulmadım, internette gezinirken gördüm. Bir çoğumuz sırf çıkarması eziyete dönüştüğü için simli ojelerden kaçınıyoruz, ama artık kaçınmak için bir neden yok

İhtiyacımız olan şeyler bir beyaz tutkal ve tutkalı sürmek için bir fırça, boş bir oje şişesine koyup o şekilde tırnağına sürenler de var.

Tutkalı tırnağımızın her yerine sürüyoruz, ben bolca sürüyorum zaten kurduğunda aşağıdaki hali alıyor ve tırnağınıza bir şey sürmemişsiniz gibi duruyor. Tutkalın tırnağa zararlı olduğunu da düşünmüyorum, çünkü tırnağınız tutkalı emmiyor sadece tutkal tırnağınızın üzerinde kurumuş oluyor. 

Bu aşamadan sonra da tırnağımıza ojemizi istediğimiz gibi sürüyoruz, ben geçenlerde Baby Bellini'yi sürmüştüm, aşırı simli bir oje olmamasına rağmen çıkartırken biraz zorluyor. 

Burada da Baby Bellini'nin soyulmuş halini görüyoruz, gördüğünüz gibi…

Dax Sulphur

Herkese merhaba, bugün tırnak bakımında kullandığım Dax Sulphur'dan bahsedeceğim. Aslında kullanımı oldukça zor bir ürün çünkü bunu sürdüğünüz de hiç bir yere dokunmadan durmanız gerekiyor yoksa her yer yağ oluyor. Bu yüzden bu ürünü kullanmayı hep ihmal ediyordum. Geçenlerde bir yerde bunu sürüp eldiven takınca çok işe yaradığını okudum. Bu şekilde kullanmaya başladım ben de gece yatmadan tırnaklarıma ellerime sürüp eldiven takıp öyle uyudum. Sabaha ellerim yumuşacıktı ve oldukça nemlenmişti, bu nem gün boyu da ellerimde kaldı diyebilirim. Üstünde yazan şeyleri gerçekleştiren nadir ürünlerden kendisi. 56 gr gibi büyük sayılabilecek bir boyu var ve fiyatı 8 lira olması lazım. Tırnaklarınızı dinlendirdiğiniz zamanlarda uygulayın kesinlikle faydasını göreceksiniz. Siz tırnak bakımında neler kullanıyorsunuz ?