Ana içeriğe atla

Bitenler

Herkese merhaba, biten ürünlerimle geldim bugün. Bakalım neler bitirmişim.
Ivır zıvır hepimizin sürekli bitirdiği pamuk ve ıslak mendil. 

Parmex'in en sevdiğim asetonu kokusu en güzel olan bu bence.

Garnier kafeinli göz roll onu. Düzenli kullanmadım ama düzenli kullanımda da bir işe yarayacağını düşünmüyorum. Göz altı morlukları için işe yarayan pek bir şey yok bence. Bu tarz ürünleri tekrar almam.

Watsons'ın magic lip balm'ı. Bu şeffaf sürdüğünüzde pembeleşen lip balmlardan. Ben lip balm sevmeyen insanlardanım. Bunu da zor bitirdim rengi güzeldi fakat ben lip balmların verdiği o yağlı hissi sevmiyorum.

Gliss sıvı saç kremi. Kolay kırılan uzun saçlar için olanıydı benimki. Bunların diğer çeşitlerinin de birbirinden pek bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Duştan sonra ıslak saçlarıma sıkıyordum, kokusu güzel ve saçlarınız kolay taranıyor. Başka bir çeşidini deneyeceğim.

Avon 3 ü 1 arada yağ kontrol toniği. Tonik olduğunu iddia ediyor ama uzaktan yakından alakası yok. Jel formda ve durulanarak kullanılıyor. Tonik olduğu için almıştım ama saçma sapan bir şey çıktı, duşta kullandım. Beğenmedim.


Body Shop hindistan cevizli vücut losyonu. Yapısı çok güzeldi. Kapağını açıp kokladığınızda kokusu çok güzel geliyor. Ama vücudunuza sürünce kokusu değişik bir hal alıyor bu yüzden sevmedim.

Benim bitirdiklerim bu kadardı. Siz neler bitirdiniz ?

Yorumlar

Sena Dursun dedi ki…
gliss artık hepimizin bitenlerine girmeye hak kazandı :)
ojelerimiseviyorum dedi ki…
@sena dursun evet gerçekten :) elimde olan bu tarz ürünleri bitirdikten sonra tekrar alacağım :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sebamed Clear Face Renkli Sivilce Örtücü Krem

Herkese merhaba, bu kremi blogların birinde görmüştüm sivilce izlerine iyi geldiğini yazmıştı blogun sahibi, hangi blog olduğunu hatırlamıyorum. Benim de çok aşırı olmasa da sivilce izlerim olduğu için denemek istedim. Ürünün açıklaması şöyle: Enflamasyonu azaltır ve sivilcenin kurutulmasını hedefler.Sebamed Clear Face Sivilce Örtücü Krem ; Antibakteriyel  etken madde “ chloroxylenol “içerTocopheryl acetate doku harabiyeti yapan serbest radikallerin zararlı etkilerini önlerPentylene glycol vesorbitol pullanmaya karşı cildin nem tutma kapasitesini artırır.Sebamed Clear Face Sivilce Örtücü Krem ; Koruyucu içermez ve Allerji testi yapılmıştır.İnflamasyondan kaynaklanan kızarıklığı gizlerKolza bitkisi tohumlarından elde edilen yüksek konsantrasyonda fitosteroller antienflamatuar etkiye sahiptirler ve cildin rengini ve yapısını güçlendirirler.Shea yağı ve Squalen ile cildi nemlendirir.Pantenol ile enflamasyonu azaltırYeni sivilcelerin oluşumunu engellerSebamed Clear Face Sivilce Örtücü Kre…

Dax Sulphur

Herkese merhaba, bugün tırnak bakımında kullandığım Dax Sulphur'dan bahsedeceğim. Aslında kullanımı oldukça zor bir ürün çünkü bunu sürdüğünüz de hiç bir yere dokunmadan durmanız gerekiyor yoksa her yer yağ oluyor. Bu yüzden bu ürünü kullanmayı hep ihmal ediyordum. Geçenlerde bir yerde bunu sürüp eldiven takınca çok işe yaradığını okudum. Bu şekilde kullanmaya başladım ben de gece yatmadan tırnaklarıma ellerime sürüp eldiven takıp öyle uyudum. Sabaha ellerim yumuşacıktı ve oldukça nemlenmişti, bu nem gün boyu da ellerimde kaldı diyebilirim. Üstünde yazan şeyleri gerçekleştiren nadir ürünlerden kendisi. 56 gr gibi büyük sayılabilecek bir boyu var ve fiyatı 8 lira olması lazım. Tırnaklarınızı dinlendirdiğiniz zamanlarda uygulayın kesinlikle faydasını göreceksiniz. Siz tırnak bakımında neler kullanıyorsunuz ?

Simli Ojeler Nasıl Çıkarılır ?

Herkese merhaba, eminim bu başlığı görünce hepinizin aklına folyo yöntemi gelmiştir. Ama çok daha kolay bir yöntem ile karşınızdayım, bu yöntemi tabi ki ben bulmadım, internette gezinirken gördüm. Bir çoğumuz sırf çıkarması eziyete dönüştüğü için simli ojelerden kaçınıyoruz, ama artık kaçınmak için bir neden yok

İhtiyacımız olan şeyler bir beyaz tutkal ve tutkalı sürmek için bir fırça, boş bir oje şişesine koyup o şekilde tırnağına sürenler de var.

Tutkalı tırnağımızın her yerine sürüyoruz, ben bolca sürüyorum zaten kurduğunda aşağıdaki hali alıyor ve tırnağınıza bir şey sürmemişsiniz gibi duruyor. Tutkalın tırnağa zararlı olduğunu da düşünmüyorum, çünkü tırnağınız tutkalı emmiyor sadece tutkal tırnağınızın üzerinde kurumuş oluyor. 

Bu aşamadan sonra da tırnağımıza ojemizi istediğimiz gibi sürüyoruz, ben geçenlerde Baby Bellini'yi sürmüştüm, aşırı simli bir oje olmamasına rağmen çıkartırken biraz zorluyor. 

Burada da Baby Bellini'nin soyulmuş halini görüyoruz, gördüğünüz gibi…