Ana içeriğe atla

Tırnak Bakımı(Manikürümü Nasıl Yapıyorum ?)

Herkese merhaba, bugün sizlere nasıl manikür yaptığımdan bahsedeceğim.

Önce tırnak etlerime Rimmel Cuticle Pro sürüyorum, bu sayede tırnak etlerim yumuşuyor, daha sonra tırnaklarımı itiyorum, itme işlemini ya fotoğrafta gördüğünüz siyah iticiyle yapıyorum ya da Watsons'ın manikür aletiyle yapıyorum. Genlde manikür aletini tercih ediyorum çünkü daha hızlı oluyor. İttikten sonra da tırnak etlerimi Watsons'dan aldığım pensle kesiyorum. Tırnak etlerimi kestikten sonra eğer kısaltacaksam törpü kullanıyorum bu genelde kağıt törpü oluyor. Daha sonra Avon'un el ve tırnak için olan gliserinli kremini tırnaklarıma ve ellerime sürüyorum. Krem iyice emildikten sonra da eğer gün içinde oje süreceksem Skin Food Nail Vita Base Coat sürüyorum. Oje sürmeyeceksem tırnaklarım hava alsın diye hiç bir şey sürmeden bırakıyorum. Ve manikürüm bittiğinde tırnaklarım aşağıdaki gibi görünüyor. Eğer siz tırnaklarınıza daha önce hiç manikür yaptırmadıysanız sadece bir tırnak eti temizleyici sürerek tırnak etlerinizi itebilirsiniz hem daha sağlıklı olur hem de sizi uğraştırmaz. Benim tavsiyem tabi ki tırnak etlerinizi itmeniz yönünde, çünkü alıştırınca maalesef kesmek zorunda kalıyorsunuz. Sizin tırnak bakımında kullanıp memnun kaldığınız ürünler neler ? 


Yorumlar

LoliTirnaklar dedi ki…
Skin Food base coat'tan memnun musun? Bir de nereden aliyorsun? :)
ojelerimiseviyorum dedi ki…
@lolitırnaklar memnunum evet :) ebay'den almıştım.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sebamed Clear Face Renkli Sivilce Örtücü Krem

Herkese merhaba, bu kremi blogların birinde görmüştüm sivilce izlerine iyi geldiğini yazmıştı blogun sahibi, hangi blog olduğunu hatırlamıyorum. Benim de çok aşırı olmasa da sivilce izlerim olduğu için denemek istedim. Ürünün açıklaması şöyle: Enflamasyonu azaltır ve sivilcenin kurutulmasını hedefler.Sebamed Clear Face Sivilce Örtücü Krem ; Antibakteriyel  etken madde “ chloroxylenol “içerTocopheryl acetate doku harabiyeti yapan serbest radikallerin zararlı etkilerini önlerPentylene glycol vesorbitol pullanmaya karşı cildin nem tutma kapasitesini artırır.Sebamed Clear Face Sivilce Örtücü Krem ; Koruyucu içermez ve Allerji testi yapılmıştır.İnflamasyondan kaynaklanan kızarıklığı gizlerKolza bitkisi tohumlarından elde edilen yüksek konsantrasyonda fitosteroller antienflamatuar etkiye sahiptirler ve cildin rengini ve yapısını güçlendirirler.Shea yağı ve Squalen ile cildi nemlendirir.Pantenol ile enflamasyonu azaltırYeni sivilcelerin oluşumunu engellerSebamed Clear Face Sivilce Örtücü Kre…

Simli Ojeler Nasıl Çıkarılır ?

Herkese merhaba, eminim bu başlığı görünce hepinizin aklına folyo yöntemi gelmiştir. Ama çok daha kolay bir yöntem ile karşınızdayım, bu yöntemi tabi ki ben bulmadım, internette gezinirken gördüm. Bir çoğumuz sırf çıkarması eziyete dönüştüğü için simli ojelerden kaçınıyoruz, ama artık kaçınmak için bir neden yok

İhtiyacımız olan şeyler bir beyaz tutkal ve tutkalı sürmek için bir fırça, boş bir oje şişesine koyup o şekilde tırnağına sürenler de var.

Tutkalı tırnağımızın her yerine sürüyoruz, ben bolca sürüyorum zaten kurduğunda aşağıdaki hali alıyor ve tırnağınıza bir şey sürmemişsiniz gibi duruyor. Tutkalın tırnağa zararlı olduğunu da düşünmüyorum, çünkü tırnağınız tutkalı emmiyor sadece tutkal tırnağınızın üzerinde kurumuş oluyor. 

Bu aşamadan sonra da tırnağımıza ojemizi istediğimiz gibi sürüyoruz, ben geçenlerde Baby Bellini'yi sürmüştüm, aşırı simli bir oje olmamasına rağmen çıkartırken biraz zorluyor. 

Burada da Baby Bellini'nin soyulmuş halini görüyoruz, gördüğünüz gibi…

Dax Sulphur

Herkese merhaba, bugün tırnak bakımında kullandığım Dax Sulphur'dan bahsedeceğim. Aslında kullanımı oldukça zor bir ürün çünkü bunu sürdüğünüz de hiç bir yere dokunmadan durmanız gerekiyor yoksa her yer yağ oluyor. Bu yüzden bu ürünü kullanmayı hep ihmal ediyordum. Geçenlerde bir yerde bunu sürüp eldiven takınca çok işe yaradığını okudum. Bu şekilde kullanmaya başladım ben de gece yatmadan tırnaklarıma ellerime sürüp eldiven takıp öyle uyudum. Sabaha ellerim yumuşacıktı ve oldukça nemlenmişti, bu nem gün boyu da ellerimde kaldı diyebilirim. Üstünde yazan şeyleri gerçekleştiren nadir ürünlerden kendisi. 56 gr gibi büyük sayılabilecek bir boyu var ve fiyatı 8 lira olması lazım. Tırnaklarınızı dinlendirdiğiniz zamanlarda uygulayın kesinlikle faydasını göreceksiniz. Siz tırnak bakımında neler kullanıyorsunuz ?